ESTÜ'den Haberler

Rektör Prof. Dr. Adnan Özcan İç Anadolu Kariyer Fuarı” (İKAF’23) Hazırlık Çalıştayına Katıldı

Rektör Prof. Dr. Adnan Özcan İç Anadolu Kariyer Fuarı” (İKAF’23) Hazırlık Çalıştayına Katıldı

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Adnan ÖZCAN, Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde 1-2 Mart 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “İç Anadolu Kariyer Fuarı” (İKAF’23) Hazırlık Çalıştayına katıldı.

Anadolu Üniversitesi Senato Odasında Vali Erol Ayyıldız ve Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ın başkanlığında gerçekleştirilen çalıştaya paydaş Üniversitelerin Rektörleri, Rektör Yardımcıları, Kariyer Merkezi Müdürleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve İŞKUR İl Müdürleri katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından Anadolu Üniversitesi Kariyer Merkezi (ANAKARİYER) Müdürü Doç. Dr. Seda Tekeli, İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF’23) için Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan çalışmaları ayrıntılı bir şekilde katılımcılarla paylaştı. Doç. Dr. Tekeli’nin sunumunun ardından katılımcılar karşılıklı görüş ve önerilerini sundu. Hazırlık Çalıştayında İKAF’23 tanıtımının yanı sıra İKAF’23 Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme ve Koordinasyon Toplantısı, Paydaş Üniversiteler Koordinasyon Toplantısı ile Çalıştay Öneri ve Kararları gibi başlıklarda çeşitli oturumlar düzenlendi.

50 bin öğrenci ve 400’e yakın firma kariyer fuarında yerini alacak

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Fuara 400’e yakın firma, kurum ve kuruluşun stant açarak katılacağı ve 50 bin öğrencinin fuarı ziyaret edeceği öngörülüyor. Öte yandan Fuar kapsamında firma, kurum ve kuruluşlar stant açarak kendilerini tanıtma, iş ve staj başvuruları alma ve mülakat yapma imkânları elde ederken öğrencilerimiz ise iş ve staj imkânlarının yanı sıra düzenlenecek söyleşiler, eğitimler, atölye çalışmaları ve örnek olay incelemeleri ile sektör öğrenci buluşmalarından faydalanabilecekler. Fuara katılacak olan öğrenciler ve mezunlar öncelikle henüz üye olmamışlarsa Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla geliştirdiği 'Yetenek Kapısı'na yetenekkapisi.org linkinden üye olmaları gerekiyor. İlgililer, İKAF’23 ile ilgili detaylı tüm bilgileri sosyal medya hesaplarından da takip edilebilecek.