ESTÜ'den Haberler

ESTÜ’lü Tayfun KOÇAK’a 2 Ödül Birden

ESTÜ’lü Tayfun KOÇAK’a 2 Ödül Birden

Yüksek lisans ve doktora eğitimini ESTÜ’de lityum iyon piller üzerine yapan Dr. Sayın Tayfun KOÇAK, Teknofest İzmir’in yürütücü olduğu Girişim Yarışması ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve TÜBİTAK iş birliği ile düzenlenen Sürdürülebilir Akıllı Şehirler ve İklim Değişikliğine Dirençli Kentler Yarışmasında çalışmalarıyla ödül almaya değer görüldü.

Eskişehir Arinkom Kuluçka Merkezinde 2021 yılında TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destekleme Programıyla kurduğu Tayko Pil Üretim AŞ ile çevreci ve uzun ömürlü lityum iyon pil üretimine odaklanan Dr. Tayfun KOÇAK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Teknopark İzmir’in yürütücüsü olduğu İzmir Ticarileşme Ağı ve İnovasyon Merkezi (İzmir NIC) ile İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ortaklığında 13 Şubat Salı günü gerçekleştirilen Girişimcilik Yarışmasında En Dikkat Çekici Teknoloji Ödülüne layık görüldü. KOÇAK, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve TÜBİTAK iş birliği ile ATSO Antalya Proje Pazarı kapsamında 29 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilen Sürdürülebilir Akıllı Şehirler ve İklim Değişikliğine Dirençli Kentler Yarışmasında ise Birincilik ödülünün sahibi oldu.

Seri üretim için prototip çalışmalarını ESTÜ Lityum İyon Pil Araştırma Laboratuvarında sürdüren Dr. Tayfun KOÇAK, yarışma sonrası yaptığı açıklamada ESTÜ’ye ve kendisini yetiştiren öğretim üyelerine teşekkür etti.