ESTÜ'den Haberler

Eskişehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Katkılarıyla Eskişehir Teknik Üniversitesinde Öğrenciler için İftar Yemeği Düzenlendi

Eskişehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Katkılarıyla Eskişehir Teknik Üniversitesinde Öğrenciler için İftar Yemeği Düzenlendi

Eskişehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı katkılarıyla Diyanet Genç Ofis ve ESTÜ’den Geçerken Öğrenci Kulübü tarafından 28 Mart 2024 Perşembe akşamı İki Eylül Kampüsü Yemekhanesinde iftar yemeği verildi. Yemeğe Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Adnan ÖZCAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Onur KAYA, Eskişehir İl Müftüsü Sayın Bekir GEREK, İl Müftüsü Yardımcısı Sayın İsrafil İĞDE, Tepebaşı İlçe Müftüsü Sayın Gafur YILDIRIM’ın yanı sıra manevi danışmanlar, Eskişehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Diyanet Genç Ofis mensupları, ESTÜ’den Geçerken Öğrenci Kulübü ile üniversite öğrencileri katıldı.

Oruçlar, Eskişehir İl Müftüsü Sayın Bekir GEREK’in Dualarıyla Açıldı

Yoğun katılımla gerçekleşen iftar yemeği, Eskişehir İl Müftüsü Sayın Bekir GEREK’in dualarıyla başladı. Eskişehir’in ve Eskişehir’de öğrenim gören öğrencilerin kendileri için önemli olduğunu belirten İl Müftüsü GEREK, “Başarılı bireyler, başarılı bilim insanları olma yolunda Allah hepinizi muvaffak kılsın” diyerek iftara katılan öğrencilere dua ve iyi dileklerini iletti.

“Hepimiz için çok anlamlı ve bütünleştirici bir etkinlik”

Rektör Prof. Dr. Sayın Adnan ÖZCAN ise “Eskişehir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı katkılarıyla Diyanet Genç Ofis ve ESTÜ’den Geçerken Öğrenci Kulübü tarafından Üniversitemizde düzenlenen bu iftar yemeği, hepimiz için çok anlamlı ve bütünleştirici bir etkinlik oldu. Yemeğimizde sadece ESTÜ öğrencileri değil; Eskişehir’de bulunan diğer üniversitelerimizden de öğrencilerimizin bir kısmı da yer alıyor. Bu güzel organizasyon için Eskişehir İl Müftüsü Sayın Bekir GEREK’e, Türkiye Diyanet Vakfına ve Diyanet Genç Ofise teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.